Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej

WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,655
 • Liczba wejść:18,592
  ochotnica_dolna.jpg ochotnica_gorna2.jpg tylmanowa.jpg
  Ochotnica Dolna Ochotnica Górna Tylmanowa

  W związku z ustawowym obowiązkiem przeprowadzenia skontrum (5-letniej inwentaryzacji księgozbioru) informujemy, iż w okresie od 20.02.2022r. do 04.02.2022r. biblioteka w Ochotnicy Dolnej będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy!

  W dniu 26 listopada 2021r. bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedzili uczniowie kl. 0 ze szkoły Skrodne wraz z paniami Natalią i Agnieszką. Kolejnymi gośćmi byli wychowankowie OREW wraz z panią Ireną i panią Basią. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dzieci wysłuchały kilka opowiadań z misiowymi bohaterami, wykonały piękne prace plastyczne, a także nauczyły się misiowej rymowanki. Następnie uczniowie grali i bawili się w bibliotece, szukając książek do wypożyczenia.

  W dniu 17 listopada 2021 r. bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedzili uczniowie klasy I ze szkoły Skrodne wraz z panią Michaliną i panią Anną. Dzieci uważnie wysłuchały historii zaprezentowanej za pomocą teatrzyku kamishibai pt. "Bajka o ciepłym i puchatym" i wymyślały własne zakończenie. Następnie popisały się świetną znajomością bajek i rozwiązywaniem łamigłówek. Po wykonaniu pracy plastycznej - czyli pięknych pieskowych i kotkowych zakładek, dzieciaczki zapisały się do biblioteki i wypożyczyły książki.

  W dniu 5 listopada 2021r. w bibliotece w Ochotnicy Dolnej odbyło się spotkanie z okazji  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966), jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Bibliotekę odwiedzili uczniowie z klasy II ze szkoły Skrodne z paniami Agnieszką Kuziel oraz Anną Zbozień. Dzieciaki świetnie rozwiązywały wszelkie bajkowe zagadki i rysowały swoje wymyślone postacie. Uczniowie czytali, malowali, wykonywali zakładki, a na zakończenie  wypożyczyli wiele książek.

  W dniu 26 października 2021r. w WOK w Tylmanowej odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane przez GBP w Ochotnicy Dolnej dla uczniów klas 1-3 ze szkoły podstawowej w Tylmanowej. Gośćmi byli pisarka Ewa Stadttmuller i ilustrator Łukasz Zabdyr, którzy od razu nawiązali doskonały kontakt z uczniami. Pani Ewa opowiadała o powstawaniu książek, zadawała zagadki, zaprezentowała scenki z wykorzystaniem licznych maskotek i kukiełek przedstawiających bohaterów jej książek.

  W dniu 15 października 2021r., bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedzili  uczniowie z klasy III ze szkoły Skrodne z okazji Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia. Miło spędziliśmy czas czytając o przygodach Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Paddingtona oraz interesującą historię "Królika i Misi". Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawostek na temat misiowego przysmaku i pracowitych pszczół. Na zakończenie sympatycznego spotkania powstały piękne, misiowe zakładki i trzecioklasiści wypożyczyli książki.

  W sobotę 9 października 2021 r. biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem "Czytanie wzmacnia". Uczestnicy podzieleni na grupy, ochoczo wzięli udział w grze terenowej "Podchody" i buszowali po okolicznych zakamarkach szukając wskazówek i kolejnych zadań do wykonania. Po dojściu do celu na młodzież czekały kiełbaski z ogniska. Następnie w grupach zaprojektowano i wykonano fantastyczne gry planszowe na podstawie książek, od których nie mogliśmy się oderwać! Po zabawach ruchowych obejrzeliśmy film pt.

  W dniu 1 października 2021 r.  bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedzili uczniowie z klasy III ze szkoły im. Jana Pawła II wraz z panią Anią. Podczas spotkania dzieci głośno czytały książeczki i opowiadały o ulubionych bohaterach, wesoło spędziły czas wykonując zwierzątkowe i stworkowe zakładki do książek. Na zakończenie licznie wypożyczyły książki.

  W dniu 29 września 2021r.  z okazji Dnia Głośnego Czytania odbyło się spotkanie z kl. 0 ze szkoły im. ks. prof J. Tischnera. Najpierw dzieci obejrzały teatrzyk kamishibai o dwóch zajączkach, które szukały Pani Jesieni, wysłuchały ulubionych bajek, następnie malowały bajkowe zakładki, bawiły się i rozwiązywały zagadki.  

  W dniu 21 września 2021r. bibliotekę odwiedziły dzieci z ORREW na Brysiówce:  Hubert, Wasyl, Krzyś, Szymon, Mikołaj wraz z paniami: Irenką, Basią i Adą  aby poczytać książeczki o jesieni, pomalować i miło spędzić czas.

  Strony