WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,678
 • Liczba wejść:18,592

  W dniach 24. i 26. kwietnia z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Bibliotekę w Ochotnicy Górnej odwiedzili uczniowie ze szkoły podstawowej wraz z wychowawcami.
  24. kwietnia dzieci z klasy I wraz z Panią Małgorzatą Jagieła i z klasy II z Panią Józefą Leśnicką dowiedziały się o tym jak powstało to święto, następnie wspólnie czytaliśmy książki i malowaliśmy róże, z których powstał okolicznościowy plakat.
  Jako, że to był tydzień ekologiczny przeczytaliśmy książkę z serii: Ciekawe dlaczego - "w niebie jest dziura" oraz rozmawialiśmy o wodzie, zanieczyszczeniach, segregacji śmieci, itp.
  26. kwietnia przybyły dzieci z klasy 0 z Paniami Anną Kobylarczyk i Zofią Chrobak oraz z klasy III z Panią Anną Wójciak. 
  Rozmawialiśmy o historii święta, a także wyjaśniliśmy co to są prawa  autorskie. Czytaliśmy także książki i zagadki o przyrodzie. Po przeczytaniu książki pt.: "Ciekawe dlaczego w niebie jest dziura i inne pytania na temat środowiska" rozmawialiśmy o energii odnawialnej i segregowaniu śmieci. Na koniec spotkania namalowaliśmy róże,które zostały zebrane w specjalną książkę.

  tekst: Czesława Czajka

  Galeria: