W dniach 7 i 8 maja w szkołach podstawowych odbyły się kolejne trzy spotkania autorskie z Renatą Rusnak zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Pani Renata jest blogerką, pisarką, podróżniczką, która tym razem odwiedziła uczniów najstarszych klas szkół: w Ochotnicy Dolnej - Skrodne, w Ochotnicy Dolnej – Młynne oraz szkołę w Tylmanowej - Zawodzie. Spotkania odbyły się według wybranych przez uczniów tematów, zaproponowanych przez pisarkę i organizatora. A były to: 1. Dlaczego ludzie w szkole są dla siebie niemili? Jak radzić sobie z przemocą, jak nie być przemocowym # jak żyć. 2. Czy życie poza miejscem urodzenia może być ciekawe? Jak poznawać świat # podróże. 3. Jak tworzyć własne światy magiczne. Twórczość, pisanie, projektowanie gier # warsztaty.

Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Pani Renata przybliżyła bohaterów swojej ksiązki pt. „Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek”, przeczytała jej fragmenty a także opowiedziała o swoich inspiracjach, którymi może być właściwie wszystko, także podróże. Zachęcała młodzież do zwiedzania świata, namawiała do umiejętnego korzystania z Internetu  Przeprowadzila z uczniami szereg ćwiczeń relaksacyjnych, a także  ćwiczeń pomagających uruchomić swoją wyobraźnię, jak pisać własne teksty i opowiadania. Uczniowie mogli wykazać się swoją twórczością i chętnych do prezentacji nie brakowało.