WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:459,685
  • Liczba wejść:18,592

    W dniach 7 i 8 maja w szkołach podstawowych odbyły się kolejne trzy spotkania autorskie z Renatą Rusnak zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Pani Renata jest blogerką, pisarką, podróżniczką, która tym razem odwiedziła uczniów najstarszych klas szkół: w Ochotnicy Dolnej - Skrodne, w Ochotnicy Dolnej – Młynne oraz szkołę w Tylmanowej - Zawodzie. Spotkania odbyły się według wybranych przez uczniów tematów, zaproponowanych przez pisarkę i organizatora. A były to: 1. Dlaczego ludzie w szkole są dla siebie niemili? Jak radzić sobie z przemocą, jak nie być przemocowym # jak żyć. 2. Czy życie poza miejscem urodzenia może być ciekawe? Jak poznawać świat # podróże. 3. Jak tworzyć własne światy magiczne. Twórczość, pisanie, projektowanie gier # warsztaty.

    Spotkania odbyły się w bardzo miłej atmosferze. Pani Renata przybliżyła bohaterów swojej ksiązki pt. „Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek”, przeczytała jej fragmenty a także opowiedziała o swoich inspiracjach, którymi może być właściwie wszystko, także podróże. Zachęcała młodzież do zwiedzania świata, namawiała do umiejętnego korzystania z Internetu  Przeprowadzila z uczniami szereg ćwiczeń relaksacyjnych, a także  ćwiczeń pomagających uruchomić swoją wyobraźnię, jak pisać własne teksty i opowiadania. Uczniowie mogli wykazać się swoją twórczością i chętnych do prezentacji nie brakowało.

    Galeria: