WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:493,990
 • Liczba wejść:21,115

  W dniu 3 grudnia 2019 roku Bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedziły dzieci z klasy 0 z OREW na Brysiówce wraz z paniami: Irenką, Adą i Jolą oraz dzieci z klasy I ze szkoły podstawowej Centrum wraz z panią Anią Ligęza. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Pluszowego Misia - niedawno obchodzonego na całym świecie (25 listopada), więc wszystkie dzieci przybyły ze swoimi misiami. Przyniesione pluszowe niedźwiadki różniły się od siebie wyglądem, ale każdy był chętnie przytulany i kochany ponieważ pluszaki są symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Pluszowe misie z dzieciństwa często towarzyszą nam również w dorosłości i są chętnie wybierane jako maskotki uświetniające różne miejsca czy wydarzenia.

  Po przedstawieniu siebie i swoich misiów dzieci wysłuchały opowiadania o sympatycznym niedźwiadku pt. „Kto przytuli misia Tulisia?” oraz „Przygody Puszka”, następnie pomalowały kolorowanki z misiami oraz każde zrobiło sobie zdjęcie w misiowej fotobudce. Na spotkaniu dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych oraz nauczyły się rymowanki o misiu łasuchu, który kocha miodek. Na zakończenie, po zaznajomieniu się z książkami dla najmłodszych, dzieci otrzymały słodki poczęstunek i umówiły się na kolejne spotkanie. 

   

   

  Galeria: