WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:493,941
 • Liczba wejść:21,113

  W dniu 11 marca odbyły się dwa spotkania autorskie z uczniami szkół podstawowych z Ochotnicy Górnej, Ochotnicy Dolnej-Skrodne oraz Ochotnicy Dolnej Centrum zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Gośćmi byli pisarka Ewa Stadtmüller i ilustrator Łukasz Zabdyr. Pani Ewa napisała wiele książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, zagadki, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Pan  Łukasz oprócz wykonywania ilustracji do książek i opowiadań dla dzieci jest także twórcą komiksów.

  Podczas spotkania autorzy w bardzo ciekawy sposób opowiadali o swoich książkach i skąd czerpią pomysły na pisanie i ilustrowanie. Nasi goście nawiązali doskonały kontakt z uczniami. Młodzi czytelnicy stali się od razu aktywnymi uczestnikami spotkania. Pisarka czytała fragmenty swoich książek, recytowała wiersze, zadawała zagadki oraz przygotowała dla uczestników różnorodne zadania, przedstawiała scenki z wykorzystaniem licznych maskotek i kukiełek przedstawiających bohaterów jej książek. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wykonywane przez pana Łukasza  ilustracje. Humorystyczne rysunki wywoływały na sali żywe reakcje. Pan Łukasz w prosty i dowcipny sposób wprowadził dzieci w tajniki warsztatu rysownika i zdradził tajemnicę jak z liter tworzyć obrazy. Podczas spotkania przy współpracy uczniów powstał także piękny plakat promujący czytanie książek.

  Na zakończenie uczniowie zakupili książeczki ze specjalnymi dedykacjami i rysunkami.

  Zadanie pn. "Kto czyta ksiązki, żyje podwójnie" odbyło się w ramach programu Promocja Czytelnictwa.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Galeria: