WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:493,951
 • Liczba wejść:21,113

  W dniu 22 września wraz z Moniką Sawicką - autorką książek dla dzieci i dorosłych odwiedziliśmy uczniów w szkołach podstawowych w Ochotnicy Dolnej Skrodne oraz w Ochotnicy Górnej.

  Pani Monika podczas spotkania z klasami I-II opowiadała jak powstają książki, skąd czerpać inspiracje oraz o przygodach bohatera książek dla najmłodszych - pieska Kajtusia. Po spotkaniu dzieci chętnie zakupiły książeczki z autografem pisarki, otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek.

  Podczas drugiego spotkania pani Monika zachęcała do zapisywania swoich marzeń i podejmowania działań przybliżających do ich spełnienia. Pod okiem autorki klasa VI stworzyła w czteroosobowych grupach piękne książki marzeń. Pani Sawicka wybrała najlepszą, która została nagrodzona książkami. Po spotkaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z autografem pisarki.

  Trzecie spotkanie miało charakter patriotyczny i zorganizowane zostało z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju odbywającego się 21 września. Pani Sawicka przeprowadziła rozmowę na temat wojen przeszłych ale też i obecnych, o ich skutkach i zagrożeniach. Autorka szczegółowo przypomniała postać Józefa Piłsudskiego i jego zasługi dla ojczyzny. Podczas warsztatów uczniowie z klas VIII wykonali książki marzeń młodych Polaków. Najlepsze prace zostały nagrodzone książkami. Po spotkaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek z autografem pisarki.

  Spotkania były częścią zadania pn. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" w ramach programu Promocja czytelnictwa.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   

  Galeria: