WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,558
 • Liczba wejść:18,592

  W dniu 20 października na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyło się spotkanie z uczniami klas III i IV ze szkoły podstawowej w Młynnem z bibliotekarką, pisarką opowiadań dla dzieci Moniką Luberdą. Na początku pani Monika rozmawiała z uczniami o emocjach i uczuciach, następnie przeczytała piękne i wzruszające opowiadanie o odpowiedzialności pt. „Ogródek pana Stasia”, które było wstępem do zaprezentowania kilku aplikacji mobilnych. Prowadząca radziła aby wybierać je mądrze i odpowiedzialnie, najlepiej w porozumieniu z rodzicami.

  Podczas omawiania aplikacji Quiver dzieci doskonale się bawiły kolorując i ożywiając swoje prace na przyniesionych tabletach i smartfonach. Po zaznajomieniu ze Story Dice, uczniowie napisali krótkie opowiadania na podstawie wylosowanych kości. Pani Monika omówiła także aplikację QR Code, po czym uczestnicy mieli za zadanie napisać miłe rzeczy do innych osób w postaci kodu QR.

  Na zakończenie pani Monika zaprezentowała Genially i grę własnego autorstwa pt. „Studnia życzeń”. Uczniowie chętnie się zaangażowali w rozwikłanie postawionych w niej zagadek.

  Najciekawsze opowiadania oraz kody QR zostały nagrodzone książkami, a wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek.

  Spotkanie pn. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" zorganizowano w ramach programu Promocja czytelnictwa.

  Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

   

  Galeria: