W dniu 23 października 2020r. na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyły się dwa spotkania autorskie z dziennikarką, laureatką ogólnopolskich nagród branżowych, autorką wielu opowiadań dla dzieci, Jolantą Reisch-Klose.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w szkole im ks. prof. J. Tischnera z uczniami klas I-III. Autorka opowiadała dzieciom skąd czerpie inspirację, od kiedy zaczęła pisać, co lubi czytać. Przedstawiała książki jako zaczarowaną krainę, w której można przeżyć wiele wspaniałych przygód. W interesujący sposób opowiadała o życiorysie Jana Pawła II. Zdradziła kilka szczegółów z książki, nad którą teraz pracuje. Podczas spotkania dzieci zostały poproszone o namalowanie ilustracji do swojej ulubionej książki. Najładniejsze prace zostały nagrodzone książeczkami.

Drugie spotkanie odbyło się w szkole im. Marii Konopnickiej z uczniami klas IV-V. Pisarka zachęcała do czytania książek gdzie można znaleźć mnóstwo informacji i inspiracji. Uzupełnić wiedzę o otaczającym świecie, wniknąć w świat nauki i przyrody. Pani Jolanta przeprowadziła z uczniami szereg ciekawych i stymulujących zabaw rozwijających pisanie. Uczniowie zostali poproszeni o napisanie recenzji swojej ulubionej książki, zachęcającej innych do jej przeczytania. Najciekawsze prace zostały nagrodzone książkami.

Po spotkaniach była możliwość zakupu książek autorki z czego wielu uczniów chętnie skorzystała. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki z podpisem pisarki oraz słodki poczęstunek.

Spotkanie pn. "Kto czyta książki, żyje podwójnie" odbyło się w ramach programu Promocja czytelnictwa.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.