WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:451,339
  • Liczba wejść:17,993

    W dniu 17.06.2021 r. odbył się V Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej.

    W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych z następujących miejscowości: Tylmanowa, Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna w trzech kategoriach wiekowych:

    I Kategoria klasy I-III, II kategoria klasy IV-VI, III Kategoria klasy VII – VIII.

     

    Po eliminacjach szkolnych wyłoniono kandydatów:

    Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej:

    Martyna Duda, Kacper Jurek, Michał Konopka

    Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera

    Magdalena Giemzik, Weronika Chryczyk,

    Dorota Mikołajczyk, Karolina Luberda

    Amelia Luberda, Anna Urbaniak

    Szkoła Podstawowa im. Mjra Henryka Sucharskiego

    Michał Topolski, Mateusz Warzecha

    Zofia Noworolnik, Lidia Topolska

    Karolina Twardowska, Urszula Mikołajczyk

    Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej

    Hubert Chrobak, Kinga Królczyk

    Oliwia Chrobak, Gabriela Groń

    Dominika Jurkowska, Mateusz Kapłaniak

    Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii

    Natasza Barnaś, Eliza Urbaniak

    Natalia Gołdyn, Katarzyna Jagieła

    Maria Jagieła, Martyna Chrobak

    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

    Dagmara Chryczyk, Aleksandra Faltyn

    Ewa Chrobak, Sylwia Faltyn

    Aleksandra Dąbrowska, Urszula Barnaś

     

    Komisja w składzie : Lucyna Czubernat - Instruktor Bibliotek Powiatu Nowotarskiego, Halina Ziemianek - Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Maria Bednarczyk - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Stanisława Gal - emerytowana nauczycielka języka polskiego, Renata Chryc - bibliotekarka z Biblioteki w Nowej Białej   przesłuchała 31  uczestników.

    Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

    Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego tekstu, uzdolnienia aktorskie.

     

    Komisja wyłoniła laureatów :

    Kategoria I  -  klasy I - III :

    Mistrz Czytania – Weronika Chryczyk

    Wyróżnienia – Hubert Chrobak

                          Magdalena Giemzik

    Kategoria II – klasy IV – VI :

    Mistrz czytania – Dorota Mikołajczyk

    Wyróżnienia – Karolina Luberda

                          Lidia Topolska

    Kategoria III - kl. VII - VIII :

    Mistrz czytania –  Amelia Luberda

    Wyróżnienia – Aleksandra Dąbrowska

                          Martyna Chrobak

    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

    Galeria: