WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:459,684
  • Liczba wejść:18,592

    W dniu 13 maja 2016 roku odbył się I Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej.

    W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z naszej gminy:

    I Kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III

    1.         Zuzanna Gierczyk kl. I

    2.         Martyna Hebda kl. II A /Zespół Szkolno-Przedszkolny im. majora Henryka Sucharskiego w Tylmanowej

    3.         Julia Ligas kl. II

    4.         Katarzyna Kozielec kl. III /Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

    5.         Magdalena Giemzik kl. III

    6.         Wiktoria Hasior KL. III /Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej -Centrum

    7.         Oliwia Chrobak kl. III

    8.         Wojciech Tylecki kl. III /Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej - Młynne

    9.         Julia Jagieła kl. III

    10.       Bartłomiej Gabryś kl. III /Szkoła Podstawowa im. ks. Prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne

    11.       Patrycja Orawiec kl. III

    12.       Dominika Jurkowska kl. II B /Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ochotnicy Górnej.

    II kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI

    1.         Katarzyna Bulanda kl. IV

    2.         Aleksandra Jagieła kl. V /Szkoła podstawowa im. M. Konopnickiej w Ochotnicy Górnej

    3.         Agnieszka Bandyk kl. V

    4.         Natalia Borzęcka kl. VI /Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej – Skrodne

    5.         Beata Chlipała kl. VI

    6.         Natalia Gołdyn kl. VI /Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii w Ochotnicy Dolnej – Młynne

    7.         Maria Rozmus kl. VI

    8.         Mateusz Polczyk kl. VI /Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej Centrum

    9.         Iwona Majerczyk kl. IV

    10.       Aleksandra Brzeczek kl. V /Szkoła Podst. Im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej

    11.       Małgorzata Trela kl. IV

    12.       Marta Mikołajczyk kl. VI /Zespół Szkolno Przedszkolny im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej

    III Kategoria Gimnazja

    1.         Kinga Ziemianek kl. III A

    2.         Wiktoria Jurek kl. III B / Gimnazjum nr 1 w Tylmanowej

    3.         Magdalena Chlebek kl. II A

    4.         Anna Bandyk kl. IB /Gimnazjum nr 2 w Ochotnicy Dolnej

    5.         Julia Niewiadoma kl. II

    6.         Monika Jagieła kl. III /Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej.

    Uczestnicy konkursu zaprezentowali fragmenty z wylosowanych książek.

    Ocenie podlegała : dykcja, interpretacja tekstu, płynność, intonacja, emocjonalne podejście do czytanego utworu, uzdolnienia aktorskie.

    Jury w składzie: Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Franciszek Ziemianek, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu Maria Bednarczyk, emerytowana nauczycielka języka polskiego Stanisława Gal oraz Renata Chryc z biblioteki w Waksmundzie,  po przesłuchaniu uczestników wyłoniło laureatów :

    Kategoria I  -  klasy I-III (szkoły podstawowe) :

    Mistrz czytania – Julia Jagieła kl. III

    Wyróżnienia –      Patrycja Orawiec kl. III

                               Magdalena Giemzik kl. III

                  Kategoria II – klasy IV –VI :

    Mistrz czytania – Marta Mikołajczyk kl. VI

    Wyróżnienia –      Natalia Borzęcka kl. VI

                               Iwona Majerczyk kl. IV

                  Kategoria III (gimnazja) :

    Mistrz czytania – Julia Niewiadoma kl. II

    Wyróżnienia –      Wiktoria Jurek kl. III B

                               Monika Jagieła kl. III

    Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

    Galeria: