WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,667
 • Liczba wejść:18,592

  W poniedziałek 6 czerwca na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej mieliśmy przyjemność gościć w naszej gminie Arkadiusza Niemirskiego – dziennikarza, satyryka, autora powieści detektywistycznych dla młodzieży i dorosłych, kontynuatora popularnego cyklu powieści Zbigniewa Nienackiego „Pan Samochodzik …”.

  Prelekcje na temat historii powieści detektywistycznej na przykładzie własnej twórczości i innych autorów, z wykorzystaniem własnych materiałów multimedialnych i tekstowych miały miejsce w Gimnazjum nr 2 w Ochotnicy Dolnej, w Gimnazjum nr 3 w Ochotnicy Górnej oraz w Gimnazjum nr 3 w Tylmanowej.

  Pan Arkadiusz  z wykształcenia jest zootechnikiem. W latach osiemdziesiątych XX wieku pisał skecze satyryczne i występował na estradzie, współtworząc z Dariuszem Olakiem „kabaret i …”. Współpracował z Programem III Polskiego Radia oraz kabaretem „Długi”. Pracował jako dziennikarz, pisząc artykuły do czasopism „Tylko Rock” i „Teraz Rock”. Swoją karierę literacką rozpoczął od powieści Pan Samochodzik i skarby Wikingów” i wzbogacił tę popularną serię o szesnaście tomów. Na jego dorobek pisarski składają się także takie tytuły jak: „Pojedynek detektywów”, „Testament bibliofila”, „Klątwa Nipkowa”, „Tajemnica Fabritiusa”, „Zbrodnia prawie doskonała”, „Bożek Templariuszy”, „Prowokator”.

  Podczas spotkania pisarz w innowacyjny sposób zaprezentował swoje książki bez zbędnych słów, za pomocą obrazów i muzyki przedstawił ich treść. Wykazał się dużym poczuciem humoru i niebywałą umiejętnością prowadzenia tego rodzaju spotkań. Przez prawie dwie godziny barwnie mówił o sobie, swoich zainteresowaniach i twórczości. Nawiązał z młodzieżą świetny kontakt, przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych, namawiał do własnych marzeń i pasji, zachęcał do czytania wartościowych książek jako alternatywy dla niewymagającego wysiłku umysłowego oglądania telewizji.

  Galeria: