WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,641
 • Liczba wejść:18,592

  28 września 2016 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej odbyły się dwa spotkania z autorką baśni pt." Tami z Krainy Pięknych Koni" – Renatą Klamerus. Najpierw autorka spotkała się z uczniami klas IV-VI w Szkole Podstawowej w Ochotnicy Górnej. Następnie Pani Klamerus odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej - Centrum. Po ogólnym przybliżeniu książki, tj. po opowiedzeniu o Kapadoclandii, o bohaterach, autorka przeczytała kilka rozdziałów swoich fascynujących baśni (I i II tom). Po spotkaniach można było zakupić książkę z autografem pisarki.

  GBP bardzo dziękuje Pani mgr Lucynie Czubernat – instruktor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, oraz Bibliotece Powiatowej w Nowym Targu za sfinansowanie spotkania z Panią Renatą Klamerus.

  Tami z Krainy Pięknych Koni to baśń opowiadająca o przygodach trójki dzieci, które mieszkają w krainie zwanej Kapadoclandią. Zazwyczaj nudne w tym regionie wakacje niespodziewanie zamieniają się w niezapomniane dni, pełne zaskakujących sytuacji…

  Kiedy Tami zamierzyła się trzeci raz, posypał się piasek i większe kawałki kamienia, aż wreszcie wypadł spory kawał ściany. Dziewczynka, zadowolona i trochę przestraszona, kucnęła i przybliżyła twarz do otworu. Poczuła powiew chłodniejszego powietrza. To, co ujrzała, sprawiło, że na chwilę wstrzymała oddech. Jej oczom ukazała się wielka, przestronna grota. Było w niej bardzo jasno. „Grooota… jaaskiiinia… odkryłam grotę” – pomyślała dziewczynka. Jej policzki płonęły. Tami siedziała nieruchomo z nosem w otworze ściany. Wodziła wzrokiem w prawo, w lewo, w górę i w dół. Nie była w stanie myśleć o niczym innym. Siedziała przez chwilę, nagle przyszła jej do głowy myśl: „To na pewno zaczarowana grota. Na pewno!”. Przeszedł ją dreszcz.

  Przekonajcie się sami, co kryją podziemia Kapadoclandii!

   

  Galeria: