WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,615
 • Liczba wejść:18,592

  W piątek 7 października 2016 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  w Ochotnicy Dolnej, gościliśmy w naszej gminie autorów 26 już Galicyjskiej Jesieni Literackiej, która w tym roku rozpoczęła się 27 września w Pałacu Potockich we Lwowie, a zakończyła się 9 października w Kąśnej Dolnej w Dworku Ignacego Paderewskiego. Spotkania i koncerty literacko - muzyczne w ramach „jesieni” odbywały się każdego dnia w placówkach oświatowych, kulturalnych i w bibliotekach na terenie Podkarpacia i Małopolski. Organizatorem tego jesiennego festiwalu promującego literaturę, czytelnictwo i „Małe Ojczyzny” jest pan Andrzej Grabowski – wspaniały poeta, prozaik, animator kultury, Kawaler Orderu Uśmiechu, niezwykły człowiek, którego mieliśmy przyjemność gościć w maju tego roku w trzech szkołach podstawowych naszej gminy.

  Piątkowe spotkanie uświetnili: Jan Dydusiak  z Australii – poeta i prozaik, dziennikarz, autor wielu opowiadań i setek felietonów i reportaży, Geza Cseby z Węgier – poeta, pisarz, tłumacz literatury pięknej, kulturoznawca, autor ponad 300 opracowań naukowych i artykułów, Wolodymyr Garmatiuk z Ukrainy – poeta, dziennikarz, tłumacz i znawca utworów Haliny Poświatowskiej, pasjonat fotografik oraz grą na gitarze i śpiewem Oksana Chukhlib z Ukrainy.

  Na koncercie literackim mieliśmy zaszczyt gościć Wójta Gminy Ochotnicy Dolna Stanisława Jurkowskiego, Zastępcę Wójta Elżbietę Polczyk, Przewodniczącego Rady Gminy Franciszka Ziemianka, dyrektorów szkół, kierowników Wiejskich Ośrodków Kultury - Monikę Jagiełę, Zdzisława Błachuta, Jana Ligasa, gimnazja: z Tylmanowej, z Ochotnicy Dolnej i z Ochotnicy Górnej, delegacje ze szkół podstawowych z Młynnego i z Ochotnicy Dolnej Centrum i Tylmanowej, nauczycieli - opiekunów młodzieży szkolnej, współpracowników Gminnej Biblioteki Publicznej: Kazimierę Jagieła, Józefę Młynarczyk, Czesławę Czajkę, Katarzynę Ziajkiewicz.

  Dziękuję za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia oraz za wsparcie i przychylne nastawienie dyrektorom szkół: Renacie Rusnarczyk, Kunegundzie Cebula, Halinie Ziemianek, Markowi Żołądź, Grażynie Noworolnik, Barbarze Konopka, Tadeuszowi Litwa, Józefie Grzywnowicz, Stanisławie Urbaniak.

  Kierownik GBP

  Monika Groń

  Galeria: