WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:459,534
  • Liczba wejść:18,592

    W dniu 8 grudnia 2016 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Górnej miał miejsce XIV Gminny Konkurs Recytatorski, zorganizowany przez Komisję Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Górnej. Konkurs obejmował dwie kategorie do wyboru:

    Recytacja w języku literackim:

    klasy 0-III – utwory Danuty Wawiłow;

    klasy IV-VI – bajki Ignacego Krasickiego, bajki Adama Mickiewicza (wybór);

    gimnazjum – fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, satyry Ignacego Krasickiego (wybór).

    Recytacja w języku gwarowym – dowolny repertuar.

    Po etapie szkolnym do gminnego konkursu zakwalifikowali się:

    Język literacki klasy 0-III:

    Kinga Rapciak kl. III A, Ochotnica Dolna, Katarzyna Jagieła kl. II, Młynne, Oliwia Chrobak kl. II Ochotnica Górna, Marek Mikołajczyk kl. III, Skrodne, Justyna Adamczyk kl. III B, Tylmanowa, Oliwia Pierzchała kl. II, Tylmanowa-Zawodzie.

    Język literacki klasy IV-VI:

    Katarzyna Kozielec kl. IV, Tylmanowa-Zawodzie, Aneta Urbaniak kl. V, Tylmanowa, Agnieszka Bandyk kl. VI, Skrodne, Aleksandra Kukuczka kl. VI, Ochotnica Górna, Sebastian Chlipała kl. V, Młynne, Magdalena Brzeźny kl. V, Ochotnica Dolna.

    Język literacki gimnazjum:

    Julia Niewiadoma kl. III Ochotnica Górna, Katarzyna Kapłoniak kl. II, Ochotnica Górna, Natalia Gołdyn kl. Ochotnica Dolna, Kornelia Urbaniak kl. III, Ochotnica Dolna, Marta Mikołajczyk kl. I A, Tylmanowa, Kamila Maurer kl. I A, Tylmanowa.

    Język gwarowy klasy 0-III:

    Karol Topolski kl. III B, Tylmanowa, Patrycja Janor kl. III, Skrodne, Martyna Furca kl. 0, Ochotnica Górna.

    Język gwarowy klasy IV-VI:

    Anna Brzeźna kl. VI, Młynne, Katarzyna Bulanda kl. V, Ochotnica Górna, Michał Brzeźny kl. VI B, Ochotnica Dolna, Zuzanna Janor kl. VI, Skrodne, Weronika Adamczyk kl. V, Tylmanowa.

    Język gwarowy gimnazjum:

    Maksymilian Hebda kl. I A, Tylmanowa, Alicja Tworek kl. I A, Tylmanowa, Kinga Rusnak kl. III B, Ochotnica Dolna, Justyna Jagieła kl. III B, Ochotnica Dolna, Kamil Nogawka kl. III, Ochotnica Górna, Maria Bielska kl. III, Ochotnica Górna.

    Komisja konkursowa w składzie:

    Pani Stanisława Gal – emerytowana nauczycielka języka polskiego, Pan Stanisław Czajka – emerytowany nauczyciel historii, Pani Lucyna Czubernat – pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu,  Pani Marzena Kruczek – nauczyciel, założyciel sieci przedszkoli Bajkowy Świat z Białki Tatrzańskiej, Pan Krzysztof Dobrzyński – prezes Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej – oceniała uczestników, kierując się następującymi kryteriami: dobór repertuaru (wartość artystyczna i wychowawcza utworu oraz dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika), interpretacja utworów, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny i wyłoniła zwycięzców:

    Język literacki:

    Klasy 0-III:

    I miejsce MAREK MIKOLAJCZYK

    II miejsce KINGA RAPCIAK

    III miejsce KATARZYNA JAGIEŁA

    Klasy IV-VI:

    I miejsce ALEKSANDRA KUKUCZKA

    II miejsce AGNIESZKA BANDYK

    II miejsce KATARZYNA KOZIELEC

    III miejsce SEBASTIAN CHLIPAŁA

    Gimnazjum:

    I miejsce JULIA NIEWIADOMA

    II miejsce MARTA MIKOLAJCZYK

    III miejsce KATARZYNA KAPŁONIAK

    Język gwarowy:

    Klasy 0-III:

    I miejsce KAROL TOPOLSKI

    II miejsce MARTYNA FURCA

    III miejsce PATRYCJA JANOR

    Klasy IV-VI:

    I miejsce KATARZYNA BULANDA

    II miejsce MICHAŁ BRZEŹNY

    III miejsce ANNA BRZEŹNA

    Gimnazjum:

    I miejsce JUSTYNA JAGIEŁA

    II miejsce MARIA BIELSKA

    III miejsce ALICJA TWOREK

    Nagrody i wyróżnienia wręczyli: Zastępca Wójta - Pani Elżbieta Polczyk, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Franciszek Ziemianek oraz Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Pani Maria Franczyk.

    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     

     

    Galeria: