WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:493,961
  • Liczba wejść:21,114

    W dniu 29 stycznia 2018 roku w Bibliotece w Ochotnicy Górnej odbyło się spotkanie, podczas którego omawiano jedną z książek Włodzimierza Kalickiego, pt. „Powrót do Sulejówka” otrzymanych od wydawnictwa "Agora" w ramach akcji "Paczka Literacka”. Ponieważ w tym roku przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, na spotkanie został zaproszony Pan Franciszek Jurkowski - jako świadek historii.
    Pan Franciszek po recenzji i krótkim streszczeniu ww. książki, opowiadał o pierwszych dniach II Wojny Światowej w Ochotnicy, o pierwszych oddziałach partyzanckich działających na naszych terenach - "Lamparta" i "Ognia", o potyczkach z Niemcami, o rozbiciu posterunku policji granatowej w Ochotnicy Dolnej, represjach na mieszkańcach, które stosowali Niemcy. Pan Jurkowski przybliżył historię "Krwawej Wigilii", mordu, którego dokonali Niemcy na mieszkańcach wsi Ochotnica Dolna. Wspominał także o działaniach oddziału "Ognia" po zakończeniu II Wojny Światowej, które do tej pory wzbudzają w mieszkańcach wiele kontrowersji. Na koniec spotkania nasz gość śpiewał pieśni patriotyczne, tzw. pieśni zakazane. Spotkanie było bardzo pouczające i pełne wzruszeń. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie.                
                                                                       Czesława Czajka

    Galeria: