WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

  • Liczba odsłon:459,624
  • Liczba wejść:18,592

    W dniu 19 kwietnia 2018 roku, Gminna Biblioteka Publiczna  w Ochotnicy Dolnej zorganizowała dwa spotkania autorskie w szkołach podstawowych:  im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej oraz w szkole im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej. Spotkania poprowadziła lubelska bajkopisarka, ilustratorka Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem Zarębskim - muzykiem i kompozytorem. Autorka przebrana za Kopciuszka w bajkowy i dynamiczny sposób opowiadała o swoim dzieciństwie, o marzeniach i jak to się stało, że została pisarką. Następnie w formie teatralnej scenki mąż pisarki zaprezentował fragment debiutanckiej książki pani Zarębskiej pt. „Opowieści Babci Gruni”, za którą w 2007 r. otrzymała  wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABC XXI Cala Polska Czyta Dzieciom. Napisała także:  Mój pamiętnik, Zosia i fiołkowy kapelusz, Antek i  stara jabłonka, cykl książek Klub Kociaków Słodziaków: Moje ulubione dobranocki, Nieostrożny Węgielek, Niesforny Zygzaczek, Sprytny Dymek, Troskliwy Trufelek” jest również współautorką 365 bajek na dobranoc. Książki te są pełne miłości i przyjaźni, radości i przygody.

    Podczas spotkania pani Edyta tworzyła ilustrację, a dzieci uruchamiając swoją wyobraźnię, zgadywały co to będzie i przy akompaniamencie instrumentu klawiszowego pana Roberta  nauczyły się piosenki pt. „Mądra rzeka” opowiadającej o bibliotece i o marzeniach. Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali kolorową ilustrację z autografem autorki oraz mogli zakupić książki z podpisem. Miały miejsce także wspólne zdjęcia oraz wręczenie podziękowań i kwiatów dla pisarki.

     

    Galeria: