WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,601
 • Liczba wejść:18,592

       W dniu 22 kwietnia 2018 roku na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej, odbyło się sympatyczne i pełne wzruszeń spotkanie autorskie z pisarką, tłumaczką literatury ukraińskiej, blogerką, inicjatorką wydarzeń kulturalnych i kulinarnych pochodzącą z Ochotnicy - Renatą Rusnak. Swoją obecnością zaszczycili nas także Wójt Gminy Pan Stanisław Jurkowski, Przewodniczący Rady Pan Franciszek Ziemianek, radni: Pan Jan Jagieła, Pan Jan Franczyk, Pan Władysław Brzeźny oraz dyrektor szkoły podstawowej w Ochotnicy Górnej Pani Renata Rusnarczyk.

       Podczas spotkania Pani Renata Rusnak opowiadała o początkach swojego pisarstwa, skąd czerpie inspiracje, o pierwszej samodzielnie przeczytanej książce, dzięki której już wiedziała, że to jest właśnie to - że chce pisać.

       Autorka podkreślała swoje przywiązanie do piękna otaczających nas gór oraz do dawnych, kulinarnych smaków dzieciństwa. Podzieliła się z nami opowieściami swojej babci i jak na nią wpłynęły. Zaprezentowała uczestnikom swoją książkę pt. ‘Sto siedemdziesiąta pierwsza podroż Bazylii von Wilchek”, która jest skłaniającą do refleksji współczesną baśnią, napisaną z humorem i dystansem do życia.

       Książka opowiada o ekscentrycznej arystokratce, niezależnej nastolatce i sekretnej walce z siłami zła. Czy podróż bohaterek jest tylko przygodą? Czy można pogodzić się ze stratą? Od czego zależy silna wola i dokąd prowadzą niewłaściwe wybory? Aby poznać odpowiedzi na te pytania zapraszamy po lekturę do naszej biblioteki!

  Film z wydarzenia zrealizowany przez Gminną Telewizję Gorce można obejrzeć klikając na poniższy link:

  https://youtu.be/Hi0Mry5Iw0A

  Galeria: