WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,571
 • Liczba wejść:18,592

  Wydarzenie wzorowane jest na tradycyjnym święcie katalońskim San Jordi, w trakcie którego mężczyźni obdarowywali kobiety różami, mającymi upamiętniać krew smoka zabitego przez św. Jerzego – patrona Katalonii, za to te odwdzięczały im się książkami. Początkowo święto to było obchodzone w krajach hiszpańskojęzycznych, a w 1995 roku 23 kwietnia został ogłoszony przez UNESCO Międzynarodowym Dniem Książki i Praw Autorskich i tym samym wydarzenie zyskało międzynarodową popularność.

  Pierwsza edycja Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża” odbyła się w 2002 roku. Ideą nadrzędną jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

  17. małopolskie dni Książki biblioteka rozpoczęła w dniu 22 kwietnia od spotkania autorskiego z pisarką, tłumaczką literatury ukraińskiej, blogerką, inicjatorką wydarzeń kulturalnych i kulinarnych pochodzącą z Ochotnicy - Renatą Rusnak.

  Następnie 23 kwietnia i 24 kwietnia bibliotekę w Ochotnicy Dolnej odwiedzili uczniowie: z klasy V ze Szkoły Podstawowej im. ks. prof. J. Tischnera wraz z wychowawcą Panią Marią Konopką oraz uczniowie z klasy II ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z wychowawcą Panią Anną Ligęzą.

  Po bardzo miłych i sympatycznych zajęciach czytelniczo - plastycznych, uczniowie wypisali na "różanych" kartkach serdeczne życzenia dla biblioteki i otrzymali pamiątkowe medaliony "Książka i Róża". Na zakończenie spotkania uczestnicy wypożyczyli książki z ulubionymi bohaterami i opowiadaniami.

  Biblioteka w Ochotnicy Górnej 23 kwietnia gościła uczniów z klasy 0 ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej wraz z Panią Agnieszką Kuziel oraz z klasy I z Panią Józefą Leśnicką. Dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione książki. Po krótkim przywitaniu i opowiadaniu o Światowym Dniu Książki i Róży wspólnie czytano przyniesione opowiadania. Następnie dzieci same namalowały róże, które utworzyły piękną, kolorową książkę.

   

   

  Galeria: