8 czerwca od godziny 10:00 uczniowie z całej Polski czytali to, na co każdy miał ochotę. Również Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej wraz ze wszystkimi szkołami i przedszkolami naszej gminy wzięła udział w tej imprezie.

Akcja ta, ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Według badań 62 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak dorosłe osoby. Młodzież natomiast czyta więcej i chcemy pokazać dorosłym jak powinno się czytać.  W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

Po co zorganizowaliśmy takie przedsięwzięcie? Chcieliśmy aby uczniowie poczytali sobie  w towarzystwie kolegów i koleżanek, aby książka kojarzyła się nam z rozrywką a nie z obowiązkiem szkolnym. Ci uczniowie, którzy czytają na co dzień zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy nie czytają, mieli okazję spróbować.

W akcji wzięli udział: Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej z Ochotnicy Górnej – 156 osób czytających, Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera, gdzie ważność czytania i rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności podkreślił swoją obecnością Wójt GminyPan Stanisław Jurkowski115 osób, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii – 76 osób, , Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego – 89 osób, Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego – 200 osób, Niepubliczne Przedszkole Cypisek z Ochotnicy Górnej – 46 osób, Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka z Tylmanowej – 81 osób oraz Niepubliczne Przedszkole Czas Dziecięcych Marzeń z Ochotnicy Dolnej - 70.

Organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorem akcji lokalnej jest biblioteka. Za przyłączenie się wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa za rok!

Bardzo dziękujemy Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Ochotnicy Dolnej oraz telewizji Gorce za promocję tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmu: