WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,507
 • Liczba wejść:18,592

  8 czerwca od godziny 10:00 uczniowie z całej Polski czytali to, na co każdy miał ochotę. Również Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej wraz ze wszystkimi szkołami i przedszkolami naszej gminy wzięła udział w tej imprezie.

  Akcja ta, ma na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli. Według badań 62 % Polaków nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki. Badania obejmują jednak dorosłe osoby. Młodzież natomiast czyta więcej i chcemy pokazać dorosłym jak powinno się czytać.  W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 433 532 uczniów. W tym roku staramy się go wspólnie pobić.

  Po co zorganizowaliśmy takie przedsięwzięcie? Chcieliśmy aby uczniowie poczytali sobie  w towarzystwie kolegów i koleżanek, aby książka kojarzyła się nam z rozrywką a nie z obowiązkiem szkolnym. Ci uczniowie, którzy czytają na co dzień zobaczyli, że nie są jedyni, a ci, którzy nie czytają, mieli okazję spróbować.

  W akcji wzięli udział: Szkoła Podstawowa im. Marii konopnickiej z Ochotnicy Górnej – 156 osób czytających, Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Tischnera, gdzie ważność czytania i rozwijania swojej wyobraźni i kreatywności podkreślił swoją obecnością Wójt GminyPan Stanisław Jurkowski115 osób, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Krwawej Wigilii – 76 osób, , Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego – 89 osób, Szkoła Podstawowa im. majora H. Sucharskiego – 200 osób, Niepubliczne Przedszkole Cypisek z Ochotnicy Górnej – 46 osób, Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka z Tylmanowej – 81 osób oraz Niepubliczne Przedszkole Czas Dziecięcych Marzeń z Ochotnicy Dolnej - 70.

  Organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorem akcji lokalnej jest biblioteka. Za przyłączenie się wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa za rok!

  Bardzo dziękujemy Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Ochotnicy Dolnej oraz telewizji Gorce za promocję tego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmu:

  http://www.ochotnica.pl/pl/211/3278/film-wspolne-czytanie-w-gminie-ochot...

  Galeria: