WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:459,683
 • Liczba wejść:18,592

  W dniach 12 i 13 grudnia 2018r. w szkołach podstawowych odbyły się spotkania autorskie z Renatą Rusnak zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej. Pani Renata jest blogerką, pisarką, podróżniczką, która tym razem odwiedziła uczniów najstarszych klas szkół: w Ochotnicy Górnej, w Ochotnicy Dolnej – Centrum oraz szkołę im. mjra H. Sucharskiego w Tylmanowej. Spotkania odbyły się według wybranych przez uczniów tematów, zaproponowanych przez pisarkę i organizatora. A były to: 1. Dlaczego ludzie w szkole są dla siebie niemili? Jak radzić sobie z przemocą, jak nie być przemocowym # jak żyć. 2. Czy życie poza miejscem urodzenia może być ciekawe? Jak poznawać świat # podróże. 3. Jak tworzyć własne światy magiczne. Twórczość, pisanie, projektowanie gier # warsztaty.

  Spotkania te, przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze. Pisarka opowiadała o swoim pobycie w szkole, o sposobie na „zabicie nudy” jakim było czytanie książek i przenoszenie się w fantastyczne, magiczne światy. Autorka mówiła o swoich inspiracjach pisarskich, którymi są również podróże. Zachęcała młodzież do zwiedzania zakątków naszej ojczyzny oraz świata. Pisarka przeprowadziła z uczniami kilka ćwiczeń pomagających uruchomić swoją wyobraźnię, jak pisać własne teksty i opowiadania, a także kilka ćwiczeń relaksacyjnych jak poradzić sobie ze stresem. Pani Renata przybliżyła historię nastoletniej Poli – bohaterki książki pt. „Sto siedemdziesiąta pierwsza podróż Bazylii von Wilchek”, która borykała się z problemem przemocy w szkole ze strony rówieśników. Autorka wyjaśniła kto był inspiracją do stworzenia tej postaci oraz poruszyła kwestie bycia miłym dla kogoś, bo się ma dobre serce, a także bycia miłym dla kogoś, bo czegoś się chce od tej osoby, chce się od niej czerpać jakieś profity. Przeczytano również kilka fragmentów książki.

  Podczas spotkań pisarka namawiała młodzież, aby umiejętnie korzystali z narzędzia jakim jest Internet, aby wierzyli w siebie i swoje możliwości, aby szukali w sobie inspiracji do czynienia dobrych i ważnych rzeczy, które będą przybliżały ich do upragnionego celu.

  W przyszłym roku planujemy kolejne trzy spotkania warsztatowe z pozostałymi szkołami z naszej gminy.

   

  Galeria: