W dniu 7 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej przy okazji zbliżającego się Dnia Kobiet odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla Najaktywniejszych Czytelników  w 2018 roku.

Kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej  Monika Groń przywitała zebranych gości i podziękowała za przybycie. Następnie przedstawiła statystyki czytelnictwa w Gminie i wręczyła nagrody książkowe dobrane do indywidualnych zainteresowań czytelników. W imieniu Wójta Gminy Ochotnica Dolna Tadeusza Królczyka, który z powodu innych obowiązków nie mógł uczestniczyć w spotkaniu, głos zabrała Sekretarz Gminy Ochotnica Dolna i Radna Powiatu Nowotarskiego Maria Łojas – Jurkowska. Wyraziła ona swoje uznanie wobec czytelników z powodu wysokiej liczby przeczytanych książek oraz złożyła serdeczne życzenia Paniom z okazji Dnia Kobiet. Pani sekretarz przekazała w imieniu wójta nowowydaną książkę kulinarną pt. „Dawna kuchnia górali gorczańskich”, która niebawem będzie miała swoją promocję. Była to zatem prapremiera tego wydawnictwa i jednocześnie zaszczyt dla najaktywniejszych czytelników – jako pierwsi zobaczyli i otrzymali książki.

Także wśród dzieci wyróżniono najaktywniejszych czytelników w poszczególnych filiach Gminnej Biblioteki Publicznej.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy nowych, pasjonujących lektur.

Poniżej lista nagrodzonych osób:

Nagrodzeni w Ochotnicy Dolnej: Maria Podgórska, Marta Jagieła, Małgorzata Wołek, Maria Jankowska, Elżbieta Polczyk, Elżbieta Szlaga, Jan Jagieła, Beata Nogawka, Kazimierz Urbaniak, Anna Ligęza, Rozalia Zabrzewska, Iwona Jagieła, Teresa Kęska, Janina Faltyn, Maria Chrobak, Elżbieta Groń, Stanisława Gal, Stanisława Faltyn, Lidia Brzeźny, Helena Rybka, Agnieszka Zabrzewska

Dzieci do 16 lat: Zosia Jagieła, Karolina Chrobak, Amelia Luberda, Patryk Jagieła, Helenka Chlipała, Karolina Luberda, Maja Jagieła, Mateusz Nowogórski, Daniel Szlaga, Zuzanna Gołdyn, Kamila Chlipała, Anna Urbaniak

Nagrodzeni w Ochotnicy Górnej: Małgorzata Buczek, Chlipała Józefa, Szlaga Zofia, Pasoń Agnieszka, Schindler Zenona, Szlaga Elżbieta, Błachut Halina, Czajka Teresa, Jamiński Stanisław, Faltyn Monika, Szlaga Magdalena, Szlaga Sebastian, Królczyk Maciej.

Nagrodzeni w Tylmanowej: Tabor Roman, Janczura Małgorzata, Turek Anna, Chrobak Małgorzata, Piszczek Kalina, Hojda Małgorzata, Ligas Stanisława, Ziemianek Salomea, Piszczek Danuta

Dzieci do lat 16: Ligas Mateusz, Kozielec Zuzanna, Kundziarz Weronika, Ligas Anna, Biały Oliwia, Adamczyk Justyna.

W 2018 roku z księgozbiorów GBP skorzystało 1045 czytelników. Biblioteki odwiedziło 9881 osób, wypożyczono 11 161 wol., a na miejscu udostępniono 3196 wol., ze stanowisk komputerowych skorzystało 1181 osób.