WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:493,943
 • Liczba wejść:21,113

  Aktualności

  W dniu 13 maja 2022 roku bibliotekę w Tylmanowej odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjr Henryka Sucharskiego w Tylmanowej wraz z panią Józefą Bodziarczyk i panią Natalią Bodziarczyk. Dzieci poznawały bibliotekę buszując między regałami z książkami, słuchały głośnego czytania, rozwiązywały zagadki z serią książkową „Dopasuj połówki” oraz malowały swoje ulubione postacie z bajek. Na zakończenie założyły karty czytelnicze i dostały w prezencie książeczki „Pierwsze czytanki dla…” wraz z zakładkami.

  W dniu 28 kwietnia 2022 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Tylmanowej odwiedzili uczniowie z oddziału zerowego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjr Henryka Sucharskiego w Tylmanowej wraz z panią Katarzyną Ziajkiewicz i panią Natalią Bodziarczyk. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, dowiedziały się czym jest kłamstwo, czemu należy mówić prawdę i co to są wyrzuty sumienia. Żeby lepiej zrozumieć temat wysłuchały bajki z cyklu Przygody Fenka pt. „Wyrzuty sumienia”.

  W dniu 17.06.2021 r. odbył się V Gminny Konkurs Pięknego Czytania, zorganizowany przez  Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej.

  W konkursie wzięli udział  uczniowie szkół podstawowych z następujących miejscowości: Tylmanowa, Ochotnica Dolna i Ochotnica Górna w trzech kategoriach wiekowych:

  I Kategoria klasy I-III, II kategoria klasy IV-VI, III Kategoria klasy VII – VIII.

   

  Po eliminacjach szkolnych wyłoniono kandydatów:

  Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej:

  Niestety ze względu na sytuację związaną z Covid-19 biblioteki w zeszłym roku były czasowo zamknięte (w sumie przeszło trzy miesiące), jednakże czytelnicy chętnie korzystali z zaproponowanych udogodnień i sposobów wypożyczania książek. Księgozbiory GBP  udostępniono 957 czytelnikom i wypożyczono 15550 woluminów.

  30 stycznia 2021 roku rozstrzygnięto Konkurs na Najaktywniejszego Czytelnika GBP w 2020 roku.

  Wśród dorosłych trzy pierwsze miejsca zdobyli: pani Teresa Kęska 132 wol., pani Elżbieta Szlaga 119 wol., pani Małgorzata Wołek 106 wol..

  Strony