WITAMY WSZYSTKICH CZYTELNIKÓW

bip_logo_pomn1_grad.jpg

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Dolnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Ochotnicy Górnej

logo_fb_210.jpg
Biblioteka w Tylmanowej

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

sowwwa_pnowotarski_210.jpg

logo_KiDN.jpg

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

bn_logo_210.jpg

bn_nprcz_210.jpg

wbiblpl_210.jpg

Kraszewski.jpg

Zakup sprzętu komputerowego dofinansowany
przez Instytut Książki w ramach Programu
„Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”

Statystyki strony

 • Liczba odsłon:493,964
 • Liczba wejść:21,114

  Tylmanowa

  W dniu 13 maja 2022 roku bibliotekę w Tylmanowej odwiedziły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjr Henryka Sucharskiego w Tylmanowej wraz z panią Józefą Bodziarczyk i panią Natalią Bodziarczyk. Dzieci poznawały bibliotekę buszując między regałami z książkami, słuchały głośnego czytania, rozwiązywały zagadki z serią książkową „Dopasuj połówki” oraz malowały swoje ulubione postacie z bajek. Na zakończenie założyły karty czytelnicze i dostały w prezencie książeczki „Pierwsze czytanki dla…” wraz z zakładkami.

  W dniu 28 kwietnia 2022 roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich bibliotekę w Tylmanowej odwiedzili uczniowie z oddziału zerowego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. mjr Henryka Sucharskiego w Tylmanowej wraz z panią Katarzyną Ziajkiewicz i panią Natalią Bodziarczyk. Dzieci poznały zasady korzystania z książek, dowiedziały się czym jest kłamstwo, czemu należy mówić prawdę i co to są wyrzuty sumienia. Żeby lepiej zrozumieć temat wysłuchały bajki z cyklu Przygody Fenka pt. „Wyrzuty sumienia”.

  W dniu 6 listopada 2018 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej miał miejsce XVI Gminny Konkurs Recytatorski upamiętniający 100 lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, zorganizowany przez Komisję Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminną Bibliotekę Publiczną w Ochotnicy Dolnej oraz Wiejski Ośrodek Kultury w Ochotnicy Dolnej. Konkurs obejmował recytację utworów o tematyce patriotycznej w języku literackim i gwarowym w trzech kategoriach wiekowych.

  W sobotę 8 września Gminna Biblioteka Publiczna w Ochotnicy Dolnej wraz ze szkołami oraz przy wsparciu Wiejskiego Ośrodka Kultury z Ochotnicy Dolnej zorganizowała akcję Narodowego Czytania.

  Zainaugurowana przez Parę Prezydencką tegoroczna odsłona Narodowego Czytania odbywa się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła akcji, podczas której czytane były aż dwie lektury: Przedwiośnie Stefana Żeromskiego oraz Antologię Niepodległości.

  W dniu 19 kwietnia 2018 roku, Gminna Biblioteka Publiczna  w Ochotnicy Dolnej zorganizowała dwa spotkania autorskie w szkołach podstawowych:  im. ks. prof. J. Tischnera w Ochotnicy Dolnej oraz w szkole im. ks. J. Twardowskiego w Tylmanowej. Spotkania poprowadziła lubelska bajkopisarka, ilustratorka Edyta Zarębska wraz z mężem Robertem Zarębskim - muzykiem i kompozytorem. Autorka przebrana za Kopciuszka w bajkowy i dynamiczny sposób opowiadała o swoim dzieciństwie, o marzeniach i jak to się stało, że została pisarką.

  Strony